Trilye Restaurant
 

BASINDA BİZ

Başkentin balık restoranına İspanya’dan ödül

Ünü Başkent'in sınırlarını aşan Trilye Restoran, İspanya'dan "Dünya Kalite Ödülü" aldı.Restoran sahibi Süreyya Üzmez, "Beni en çok mutlu eden, insanların denizi olmayan bir kente balık yemek için gelmeleridir" diye konuştu

Aynı zamanda usta bir gurme olan Sürayya Üzmez'in ünü Başkent'in sınırları dışına taşan mekanı Trilye Restoran, İspanya'dan "Dünya Kalite Ödülü" aldı.

EN İYİ BALIK ANKARA'DA YENİR

Merkezi İspanya'nın Madrid şehrinde bulunan ve dünya çapında 95 ülkeden 7 bin 500 üyesi bulunan Global Trade Leaders Club, 2014 yılının "Uluslararası Otel & Restoran Kalite Ödülü" ne Türkiye'den Trily Restoran'ı layık gördü.Restoranın kalitesini ölçen kuruluş "En İyi Balık, Ankara' yenir" efsanesini de gerçeğe dönüştürdü.

GİZLİ ZİYARET

İspanya'daki ödül törenine davet edilen Üzmez, 28 ülkeden çeşitli otel ve restoranların ödül aldığı törende Türkiye'yi temsil ederek bir şehir efsanesini gerçeğe dönüştürdüğünü belirtti.Ödülü veren kuruluşun Trilye'yi habersiz ziyaret etiğini vurgulayan Üzmez, "Misafirlerimize sunduğumuz zeytinyağını şırıngayla çekmişler kalamarımızın olta kalamarı olduğunu ve kimyasal bir ürün kullanmadığımızı bile test etmişler" dedi.

'BALIKTA KLASİKLEŞMEYİ İSTİYORUZ'

Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından 2013 yılında, "Mutfak Sanatında En İyi Yazar" seçildiğini belirten Üzmez, "İltifat gören Marifetler biraz daha insanı kamçılıyor. Biz de kamçılandık, daha çok çalışıyoruz. Biz klasik bir restoran olmayı, balıkta klasikleşmeyi istiyoruz" diye konuştu. Dünya markası olmak istediklerini belirten Üzmez, "Ankara'da nehir yok, göl yok. Yeme içme sanatını harekete geçirmek lazım. Son dönemde gastroturizm yaygınlaştı. İnsanlar yemek yemek için ülkeler aşıyor. Beni en çok mutlu eden, insanların denizi olmayan bir kentte balık yemek için gelmeleridir" ifadelerini kullandı.